RIPPL nyitott nap

Nyitott Nap 2024

Utolsó frissítés: 2024 november 12.

Szeretettel várunk nyitott napunkon!

2024. november 27-én, szerdán egész nap tematikus workshopokkal várunk minden érdeklődőt. REGISZTRÁCIÓ A LAP ALJÁN! 
Helyszín: MATE Kaposvári Campus Rippl-Rónai Művészeti Intézet (Bajcsy-Zsilinszky utca 10.)

3D nyomtatás workshop  10.00 - 13.00  A1 terem

A workshop során a résztvevők megismerkedhetnek a 3D nyomtatás alapjaival, technológiájával és gyakorlati alkalmazásaival. Először bemutatjuk a 3D nyomtató működésének alapelveit, beleértve a rétegről rétegre történő anyagfelépítést, a nyomtatófej mozgását és a különböző anyagok kezelésének módját, majd áttekintést adunk a nyomtatási folyamat lépéseiről. A résztvevők betekintést nyernek a 3D tervezés alapjaiba is. A workshop gyakorlati részeként mindenki elkészítheti saját 3D modelljét, amelyet a helyszínen kinyomtathat és magával vihet. A foglalkozás során a technológia korlátait és lehetőségeit is részletezzük, beleértve az ipari, művészeti és oktatási alkalmazásokat. Kiemelt figyelmet fordítunk a fenntarthatóságra és a nyomtatási anyagok környezetre gyakorolt hatására. Az esemény ideális lehetőség azoknak, akik érdeklődnek a Kézműves tárgykultúra, a Média design és a Látványtervezés alapképzési szakok programjai, illetve a modern technológiák gyakorlati felhasználása iránt.

Konkrét feladat: Egyedi geometrikus kulcstartó készítése A 3D nyomtatás workshopon maximum 7 fő részvétele biztosított. Igény esetén két foglalkozást is indítunk. A 3D nyomtatás workshop időtartama: 3+1 óra

A foglakozás időpontja: 10-től 13-ig (workshop+modellezés) és 16-tól 17-ig (printek átvétele, kiértékelése)
A 3D nyomtatás workshop helyszíne: A1 terem + Print műhely A foglalkozást vezeti: Kozma Péter


grafikai workshop  09.00 - 10.30  Grafika műhely

A workshopon a nyomtatott grafikai eljárások közül a mélynyomással ismerkedünk. Hidegtű technikát alkalmazva készítünk grafikai lapokat.
A nyomóformát, dúcot kézzel karcolva munkáljuk meg, majd nagy nyomással grafikai présgéppel nyomtatjuk nedves papírra. 
A foglalkozásra lehet hozni saját vázlatot, ezen elsősorban a vonal domináljon. 
A workshopon maximum 8 fő vehet részt

A foglalkozást vezeti: Germán Fatime grafikusművész, művésztanár


óriás szelfi festése  10.30 - 12.00  R1 rajzterem

A résztvevő hallgatók hozzák el a mobiltelefonjukat és a töltő csatlakozóját. Szelfit készítenek magukról, de lehetnek egy képen ketten vagy hárman is. A képet laptopon és projektoron keresztül kivetettjük a falra. A falra felragasztunk nagy méretű papírokat, amikre a résztvevők rá tudják vetíteni a portréjukat. A portrékat ceruzával vagy ecsettel gyorsan felvázolják, aztán leszedik a falról a vázlatot és a földön ezeket a portrékat festik meg temperával.
A projektben résztvevő oktatók: Mátis Rita festőművész, egyetemi docens ifj. Ficzek Ferenc festőművész, egyetemi docens, Leitner Barna, festőművész, egyetemi adjunktus, Krajnik Szabolcs, egyetemi adjunktus.
A workshopon 10-15 fő vehet részt


szitanyomás workshop  12.00 - 13.30  Alagsori 3-as terem

A workshopon a textil alapú szitanyomással ismerkedünk meg. Pólóra vagy vászontáskára nyomunk mintákat egyedi színekkel és kompozícióval . A résztvevők hozzanak magukkal pólót vagy vászontáskát, attól függően, hogy mire szeretnének nyomtatni.
A workshopon maximum 8 fő vehet részt. A workshopot Gimesi Judit textiltervező, iparművész, egyetemi adjunktus vezeti.


kemogram workshop  09.00 - 12.00  Fotólabor

Hogyan hozható létre egy kép/kompozíció, amely megjelenésében a grafikai nyomatokra utal, mégis kizárólag a fotográfia technikai eszközeivel készül?
A résztvevők megismerkedhetnek a hagyományos – ezüst alapú – fotópapír tulajdonságaival és grafikai jellegű nyomatokat készíthetnek az analóg fotólaborban használt vegyszerekkel fotópapírra. A saját kompozíciókat növények vegyszeres lenyomatával készítjük el, az alkotásokat a résztvevők magukkal vihetik. A workshopon max. 8 fő vehet részt. A workshopot Károly Sándor Áron vezeti.


reneszánsz papírruha készítés  10.00 - 11.30  Médiaterem (B. II. em.)

A workshopon lehetőség nyílik a látványtervező hallgatókkal közös munkában papírból plasztikusan modellezni egy reneszánsz férfi és egy reneszánsz női öltözetet a viselettörténet óra keretében. A gyakorlat kiegészítéseként képanyagot is vetítünk, így az érdeklődők megismerkedhetnek a reneszánsz stílus viselettörténeti sajátosságaival. A workshop vezetője: Varjas Zsófia oktató


film forgatás workshop  11.00 - 12.00  Videó Stúdió

Az érdeklődők részt vehetnek egy kisfilm forgatásán, ahol külföldi mozgóképkultúra és médiaismeret szakos hallgatókkal együtt próbálhatják ki a csapatmunkát. Belekóstolhatnak a különböző stábtagok munkájába, feladataiba, akár “színészként” is szerepet vállalhatnak egy-egy rövid jelenet erejéig, megtapasztalva, milyen a kamera egyik, s másik oldalán állni. A workshopot Nádas Dávid és Rumann Gábor vezeti. A workshopon max. 10 fő vehet részt.


 

Űrlap