Festészeti workshop és alkotótábor Kecskeméten

Festészeti Workshop Kecskeméten

Utolsó frissítés: 2024 augusztus 12.

Nyári alkotótábor és workshop Ősz Ilona festőművésszel a MATE Kaposvári Campus Rippl-Rónai Művészeti Intézet képi ábrázolás szakos, másodéves hallgatói számára a kecskeméti Alkotóházban

2024. július 1-6. került megrendezésre a MATE Kaposvári Campus Rippl-Rónai Művészeti Intézet képi ábrázolás szakos, másodéves hallgatói számára a nyári gyakorlat keretében az alkotótábor és workshop Ősz Ilona festőművész vezetésével a Kecskeméti Alkotóházban terveztük. (Sajnálatos módon betegség miatt Ősz Ilona személyesen nem tudott részt venni a programban, de rendszeres kapcsolatban álltunk vele és szakmai meglátásait, korrektúráit, tanácsait sikerült online formában tolmácsolnia. Az alkotótelep munkáját folyamatosan nyomon követte.)

Az idei alkalom szakmai programja: Az ember- és állatfigura együttes megjelenítése képi kompozíciókon festészeti eszközökkel. A hét első két napján a 14 hallgató a Kecskeméti Vadaspark állatairól készíthettek tanulmányrajzokat, majd a következő két napon élő emberi modell után dolgozhattak, végül festhették meg nagyméretű kompozícióikat, melyeket „nyitott műterem” keretében tekinthették meg az érdeklődők a Kecskeméti Alkotóházban.

Ősz Ilona festőművész 1961-ben diplomázott az Iparművészeti Főiskolán (ma MOME). Mesterei: Gerzson Pál és Eigel István voltak. 1976-ban Dániába költözött, ahol számos kiállítás, színházi jelmez és díszlet készítése, könyvillusztrációk, plakátok tervezése fémjelzi szakmai tevékenységét, melyet huszonnégy év tanítási gyakorlat egészített ki a Skolen for Billedkunst nevű, főiskola szintű intézményben. 2015-ben költözött vissza Budapestre, ahol él és alkot, azóta két nagyobb egyéni kiállításon mutatta be műveit. Az alkotótelep vezetőjeként izgalommal várja a hallgatókkal való közös munkát.

A 14 egyetemi hallgató és Ősz Ilona festőművész munkáját két oktató is segítette a nyári gyakorlat során: Mátis Rita DLA festőművész és Ficzek Ferenc DLA képzőművész.

Az alkotótelep és workshop a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával a Nemzeti Tehetségprogram keretében valósul meg.

SZAKMAI BESZÁMOLÓ - NTP-HHTDK-23-0057 (PDF)

Sajtó megjelenések - Kecskeméti TV

SONLINE: